Social Media Manager

Avem nevoie de un Social Media Manager creativ, motivat, cu experiență de peste 3 ani în domeniu, care să se alăture echipei noastre de marketing!

În calitate de Social Media Manager te vei ocupa de planificarea, implementarea, administrarea și monitorizarea strategiei de Social Media a companiei, ajutând echipa de marketing să-și atingă obiectivele propuse.

Ce responsabilități vei avea

  • Dezvoltarea și implementarea strategiei de Social Media
  • Dezvoltarea de conținut relevant și gestionarea acestuia pe toate platformele de Social Media (Facebook, Instagram, Youtube, Google & website)
  • Definirea celor mai importanți indicatori de performanță în Social Media, în raport cu obiectivele companiei și susținerea lor prin campanii eficiente
  • Creșterea awareness-ului brandului și a engagementului în Social Media
  • Monitorizarea activității competiției
  • Menținerea relației cu influencerii și monitorizarea implementării corecte a campaniilor realizate împreună cu aceștia
  • Community Management

Ce ne dorim de la tine

  • Să ai studii, de preferință, în domeniul Marketingului, Comunicare & Relații Publice, Jurnalism
  • Experiență de cel puțin 3 ani pe un post similar
  • Să cunoști foarte bine gramatica limbii române și să fii un bun narator
  • Fire creativă, proactivă, cu viteză de reacție și atenție la detalii
  • Să deții cunoștințele necesare înțelegerii și aprofundării platformelor de socializare
  • Experiență în administrarea platformelor Wordpress și Google Analytics (nice to have)
  • Capabil să identifici o posibilă situație de criză, pentru care propui și soluții

Ce îți oferim

  • Mediu de lucru plăcut
  • Cultura organizațională centrată pe echipă
  • Proiecte valoroase pentru experiența și portofoliul tau
  • Acces la plan de cursuri și training specializat
  • Locație centrală, pe unul dintre cele mai frumoase bulevarde ale Bucureștiului – Bd. Aviatorilor
  • Pachet salarial atractiv, raportat la experiența profesională

Despre noi:

DENT ESTET este, din anul 1999, lider de piață în domeniul serviciilor de medicină dentară din România. Grupul deține 10 clinici stomatologice multidisciplinare în București, Timișoara și Sibiu, destinate tuturor categoriilor de vârstă, 3 divizii de excelență unice în Romania (Implant Division, Esthetic Division și Advanced Orthodontic Division), un laborator de tehnică dentară digitală și 2 studiouri foto digitale specializate.

Din anul 2016 DENT ESTET face parte din grupul MedLife, cel mai mare operator privat de servicii medicale din țara noastră.

Formular de aplicare online

Upload button
Prin completarea acestui formular și anexarea CV-ului meu accept să fiu contactat de către DENT ESTET pe email și/sau telefon în vederea programării unui interviu.
Sunt de acord și am luat la cunoștință Termenii și condițiile site-ului și Politica de prelucrare a datelor cu caracter personal.