Tehnician dentar Design CAD-CAM - Laborator digital ASPEN

DESCRIEREA COMPANIEI:

LABORATORUL ASPEN este primul laborator de tehnică dentară propriu din grupul de clinici DENT ESTET, creat pentru a oferi soluții estetice de înaltă acuratețe tuturor pacienților clinicilor. Îmbinând tehnologia digitală CAD-CAM cu precizia tehnicienilor dentari supraspecializați, laboratorul DENT ESTET se deosebește prin faptul că eficientizează timpul de lucru al medicului și oferă pacienților în mai puțin de 24 de ore un produs cu un înalt grad de estetică și perfect funcțional, fără a compromite calitatea lucrării sau a actului medical.

GRUPUL  DENT ESTET

De 17 ani lider pe piata de servicii premium de stomatologie, cu o echipa profesionista formata din peste 150 de medici si specialisti și peste 50.000 de pacienti, grupul de clinici DENT ESTET a fost in permanenta, de la lansare si pana astazi, cel care a stabilit standardul de excelenta pe piata locala de profil. In cele 7 clinici stomatologice specializate in tratamente pe grupe varsta, oferim servicii certificate si recunoscute international, folosind cele mai noi metode de lucru si tehnologii de ultima generatie.

CANDIDATUL IDEAL:

Studii si experienta necesara:

  • Studii postliceale sau superioare de tehnică dentară;
  • Cunoştinţe legate de folosirea aparaturii specifice unui laborator dentar:  utilizare a sablatorului, cuptorului de preîncălzire, micromotorului, freză, malaxor, polizor, soclator, oala Baro, etc.
  • Cunostinte de operare CAD-CAM;
  • Experienta in design EXOCAD - minim 1 an;

Profilul personal :

  • Abilitati de comunicare, care sa permita crearea si mentinerea unor relatii de inalt profesionalism cu pacientii, colegii si colaboratorii; contribuie la calitatea actului medical;
  • Atitudine si comportamente pozitive, relationare in mod constructiv si non-conflictual cu pacientii, angajatii si colaboratorii;
  • Capacitatea de organizare eficienta a activitatilor in functie de importanta si urgenta lor;
  • Capacitatea de prioritizare, care sa permita respectarea programului si a termenlor limita stabilite pentru finalizare lucrarilor atribuite;

DESCRIEREA POSTULUI

  • Crearea designului digital al lucrarilor protetice, folosind tehnologia  EXOCAD si softul de operare CAD-CAM
  • Examinarea modelelor şi a amprentelor dentare luate de medicul stomatolog, pentru a realiza folosind tehnologia digitala CAD-CAM, designul lucrarilor dentare solicitate;
  • Executie proteze dentare fixe si mobile, aparate ortodontice şi proteze chirurgicale;
  • Constructii si reparatii lucrari dentare parţiale sau integrale;
  • Pregatirea materialelor din care urmează să realizeze structurile dentare solicitate;
  • Controlul si finisarea lucrarilor finale pentru a corespunde cerinţelor;

Formular de aplicare online

Upload button
Prin completarea acestui formular și anexarea CV-ului meu accept să fiu contactat de către DENT ESTET pe email și/sau telefon în vederea programării unui interviu.
Sunt de acord și am luat la cunoștință despre Termenii și condițiile site-ului și Politica de prelucrare a datelor cu caracter personal.