Pentru Mariana P., reabilitarea orală completă a fost realizată prin protocolul NEODENT NeoArch®, o soluție modernă care îmbină implantologia, protetica și tehnologia digitală pentru a reda funcționalitatea și stabilitatea zâmbetului.


Planul de tratament a inclus inserarea a patru implanturi dentare NEODENT Titan Aqua by Straumann®, împreună cu sistemele protetice și o lucrare fixă totală provizorie, oferind pacientei confortul unui sistem fix încă din prima etapă a tratamentului.
După perioada de osteointegrare, tratamentul a fost finalizat cu o lucrare protetică definitivă de tip All-on-4®, realizată pe infrastructură din titan și coroane din zirconiu, pentru un rezultat funcțional, durabil și cu un aspect natural.


Tratamentul a fost coordonat de Dr. Ionuț Zaharii, medic specialist Protetică Dentară, împreună cu Dr. Doris Turcu, medic specialist Chirurgie Dento-Alveolară.


4 implanturi dentare NEODENT Titan Aqua by Straumann
+ sisteme protetice + lucrare fixă totală provizorie
Infrastructură din TITAN
coroane din ZIRCONIU/ arcadă
Completează formularul și unul dintre asistenții noștri te va contacta pentru a programa vizita la clinică sau o consultație online.